
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | -5.2 V, 1.8 V, 3.3 V, 5 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
Stock: 302
Distributors
pcbx
Unit Price$3.62248
Ext.Price$3.62248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.62248 | $3.62248 |
| 10 | $2.77497 | $27.74970 |
| 25 | $2.56261 | $64.06525 |
| 50 | $2.44319 | $122.15950 |
| 100 | $2.32933 | $232.93300 |
| 300 | $2.23845 | $671.53500 |
| 500 | $2.15112 | $1075.56000 |
